Tworzymy własne stylizacje – co warto jest wiedzieć na ten temat?

Tworzymy własne stylizacje – co warto jest wiedzieć na ten temat?

Nadejście ciepłych dni to okres, w którym wiele pań zaczyna zaglądać do swojej szafy, myśląc o tym, jak skomponować idealną stylizację. Dotyczy to w szczególności osób o imprezowej duszy, odwiedzających coroczne imprezy muzyczne. Niestety, zbyt intensywne podążanie za stylizacjami blogerek może skończyć się popadnięciem w kosztowne pułapki, jakimi są kreacje jednorazowe. Zakup topu lub spódnicy na jeden raz, szczególnie w markowym sklepie, nierzadko wiąże się ze zbędnym wydaniem kilkuset złotych na coś, czego tak naprawdę nie potrzebujemy. Nawet, jeśli konkretna stylizacja ma nam posłużyć jako ubiór festiwalowy, przezorność i patrzenie w niedaleką przyszłość umożliwią nam wykorzystanie jej także podczas codziennych spacerów. Co powinnyśmy zatem wiedzieć, opracowując naszą kreację na nadchodzącą imprezę?

Wielokrotnie zakładane ubrania to nie powód do wstydu

Przeglądając stylizacje blogerek oraz celebrytek, z pewnością zauważymy, że ich ubiór nie ulega często aż tak dużym zmianom. Także i te grupy uważają bowiem, że kupowanie jednorazowych ubrań jest nie tylko kosztowne, ale też nieekologiczne. Za dodatkową argumentację mogą nam posłużyć także i statystyki – z badań społecznych wynika bowiem, że Polki nie korzystają z ponad połowy ubrań, znajdujących się w ich szafach. Przed zakupem jednorazowej odzieży przestrzega nawet sam Vogue. Nie zapominajmy, że odzież powinna przede wszystkim odzwierciedlać to, kim naprawdę jesteśmy. Założenie jej na jeden raz zwyczajnie mija się tu z celem.

Drugie oblicze posiadanych już ubrań

Inspirując się stylizacjami blogerek, nie musimy wcale kupować nowych elementów ubioru. Wystarczy bowiem zajrzeć do naszej szafy i zastanowić się, czego jeszcze nie próbowałyśmy. Założenie kapelusza do koszuli może sprawić, że nabierze ona całkowicie odmiennego charakteru! To samo tyczy się odpowiedniego dobrania obuwia, torebki, a nawet naszej fryzury – nawet niewielkie zmiany mogą bowiem diametralnie zmienić prezencję całej stylizacji. A jeśli podstawy krawiectwa nie są dla nas czarną magią, możemy nawet wprowadzić drobne poprawki do naszych ubrań – pogłębiony dekolt lub skrócona sukienka potrafią zdziałać tu prawdziwe stylistyczne cuda!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *